Artifex Mundi Logo

Aktualności

AM z najwyższymi przychodami w historii firmy

25.01.2021

W 2020 r. zanotowaliśmy najwyższe przychody w historii firmy: 25,7 mln zł (+54% r/r). Jak udało nam się osiągnąć ten wynik?

Kluczową rolę odegrała strategia. Budując ją, opieraliśmy się na doświadczeniu, ale też obserwowaliśmy rynek, weryfikowaliśmy działania konkurencji i adaptowaliśmy najlepsze rozwiązania. Nowe okoliczności związane z pandemią spotęgowały efekty naszej agresywniejszej polityki cenowej i ciągłego poszerzania naszych kanałów dystrybucji. Równolegle daliśmy sobie czas i przyzwolenie na popełnianie błędów – mówi Przemyslaw Blaszczyk, CEO Artifex Mundi.

Pandemia pozwoliła nam wykorzystać ukryte rezerwy. Po pierwsze, zmieniliśmy naszą politykę cenową i postawiliśmy na większe obniżki, co przełożyło się na zwiększony ruch w grach. Po drugie, poszerzyliśmy portfolio naszych gier na konsole, co przyniosło potrojenie przychodów w tym segmencie.

Po trzecie, poszukując nowych sposobów monetyzacji istniejących produktów, wydaliśmy Unsolved, czyli aplikację scalającą część naszych gier z gatunku Hidden Object. Unsolved oferuje graczom rozgrywkę ograniczoną czasowo, w oparciu o zużywaną, odnawiającą się codziennie w nieznacznym stopniu energię, której zakup możliwy jest w aplikacji.

Wróć do aktualności
09.11.2022

Artifex Mundi. Rekordowe przychody Unsolved

Artifex Mundi w październiku, według wstępnych szacunków, wypracował 19% wzrost przychodów, do 3,3 mln zł.

13.10.2022

AM na Game Industry Conference

W ubiegłym tygodniu mogliście nas spotkać w strefie Geek Careers na GIC-u. W tym roku zostaliśmy brązowym sponsorem tego wydarzenia.