Pomiń menu
Logo Artifex Mundi Powrót na stronę główną

Aktualności

AM z najwyższymi przychodami w historii firmy

25.01.2021

W 2020 r. zanotowaliśmy najwyższe przychody w historii firmy: 25,7 mln zł (+54% r/r). Jak udało nam się osiągnąć ten wynik?

Kluczową rolę odegrała strategia. Budując ją, opieraliśmy się na doświadczeniu, ale też obserwowaliśmy rynek, weryfikowaliśmy działania konkurencji i adaptowaliśmy najlepsze rozwiązania. Nowe okoliczności związane z pandemią spotęgowały efekty naszej agresywniejszej polityki cenowej i ciągłego poszerzania naszych kanałów dystrybucji. Równolegle daliśmy sobie czas i przyzwolenie na popełnianie błędów – mówi Przemyslaw Blaszczyk, CEO Artifex Mundi.

Pandemia pozwoliła nam wykorzystać ukryte rezerwy. Po pierwsze, zmieniliśmy naszą politykę cenową i postawiliśmy na większe obniżki, co przełożyło się na zwiększony ruch w grach. Po drugie, poszerzyliśmy portfolio naszych gier na konsole, co przyniosło potrojenie przychodów w tym segmencie.

Po trzecie, poszukując nowych sposobów monetyzacji istniejących produktów, wydaliśmy Unsolved, czyli aplikację scalającą część naszych gier z gatunku Hidden Object. Unsolved oferuje graczom rozgrywkę ograniczoną czasowo, w oparciu o zużywaną, odnawiającą się codziennie w nieznacznym stopniu energię, której zakup możliwy jest w aplikacji.

Wróć do aktualności
20.05.2023

AM na Digital Dragons 2023

W tym roku po raz kolejny pojawiliśmy się ze swoim stoiskiem na Digital Dragons w Krakowie!

18.05.2023

Artifex Mundi zwiększa przychody i powtarzalne zyski

Wydawca gier w I kwartale osiągnął 15,9 mln zł przychodów, o 44% więcej niż rok wcześniej.