Pomiń menu
Logo Artifex Mundi

Relacje inwestorskie

Profil

Artifex Mundi jest producentem i wydawcą gier wideo z kilkunastoletnią historią działalności na globalnym rynku elektronicznej rozrywki. Od 2012 roku działalność firmy jest rozwijana w ramach spółki Artifex Mundi. Od 2016 roku Artifex Mundi S.A. jest spółką publiczną, notowaną na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Artifex Mundi od początku swojego istnienia jest obecny w segmencie gier casual, charakteryzujących się prostymi zasadami rozgrywki oraz niewielkim niezbędnym zaangażowaniem czasowym od gracza. Artifex Mundi jest wiodącym wydawcą gier z gatunku HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), łączących rozwiązywanie łamigłówek i znajdowanie ukrytych obiektów na rysunkach z elementami gier przygodowych.

Od początku 2020 roku strategicznym kierunkiem dalszego rozwoju firmy jest koncentracja zasobów w ramach dwóch wewnętrznych studiów skupiających się na produkcji gier mobilnych monetyzowanych w modelu free-to-play w dwóch gatunkach: gier Hidden Object oraz gier RPG.

Gry spod znaku Artifex Mundi dostępne są na najważniejszych platformach sprzętowych, w tym na komputerach klasy PC i Mac, urządzeniach mobilnych (smartfonach, tabletach i innych urządzeniach sterowanych systemami Android, iOS, Windows 10) oraz na konsolach do gier (Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch).

Głównym aktywem Artifex Mundi, fundamentem firmy i zarazem motorem jej dynamicznego rozwoju jest zespół, skupiający zgrane grono doświadczonych, wysoce wykwalifikowanych specjalistów z rodzimego Śląska oraz z innych części Polski i świata.