Pomiń menu
Logo Artifex Mundi

Relacje inwestorskie

Rekordowy kwartał Artifex Mundi

08.04.2024

Producent i wydawca gier wypracował I kwartale br. 27,5 mln zł przychodów, o 73% więcej niż przed rokiem. To najwyższy kwartalny wynik w historii spółki. Pierwsza marża Artifex Mundi (przychody pomniejszone o koszty marketingowe) wzrosła w minionym kwartale o 71 % rdr. (+5,6 mln zł), do rekordowych 13,6 mln zł. Motorem napędowym spółki jest flagowy produkt Artifex Mundi – Unsolved, który w I kwartale podwoił swoją sprzedaż, do 24,7 mln zł.

W marcu br. przychody spółki wyniosły blisko 9,7 mln zł, wobec 6,2 mln zł przed rokiem i 8,8 mln zł w lutym br. Nakłady na akwizycję graczy zwiększyły się w marcu, w porównaniu z lutym br., o 0,4 mln zł, do 4,9 mln zł. Średnie dzienne przychody Unsolved wzrosły do rekordowych 285 tys. zł i były wyższe od osiągniętych w lutym br. (dotychczas najwyższych) o 5%.

Zakończyliśmy I kwartał 2024 roku z rekordowymi przychodami, przekraczającymi budżetowe założenia na ten okres. Cieszymy się zarówno z rekordowej sprzedaży, jak i systematycznego wzrost kluczowych wskaźników Unsolved, potwierdzających, że nasz flagowy projekt z miesiąca na miesiąc zyskuje w oczach graczy. Konsekwentnie realizujemy plan rozwoju Unsolved i jesteśmy przekonani, że w kolejnych miesiącach dostarczymy nie tylko naszym graczom, ale i akcjonariuszom spółki wielu powodów do zadowolenia komentuje Przemysław Błaszczyk, prezes Artifex Mundi.