Pomiń menu
Logo Artifex Mundi Powrót na stronę główną

Relacje inwestorskie

Artifex Mundi wraca do gry. HOPA napędza sprzedaż, Unsolved możliwym gamechangerem

19.06.2020

Globalny wydawca gier komputerowych niezwykle udanie rozpoczął bieżący rok. W I kwartale 2020 roku Grupa wydawnicza wypracowała 5,6 mln zł skonsolidowanych przychodów (40 proc. r/r), co jest najlepszym wynikiem sprzedaży od II kw. 2018 r. Spółka nie tylko zamknęła nierokujące projekty, ale i zoptymalizowała portfolio gier HOPA, co zaowocowało podwojeniem sprzedaży tytułów w tym segmencie (kwiecień, maj 2020 r.). Tym samym Artifex Mundi z sukcesem dyskontuje wielomiesięczny proces reorganizacji Grupy.

Motorem napędowym tegorocznej sprzedaży Artifex Mundi są gry z segmentu HOPA, które w I kw. 2020 r. wygenerowały łącznie 4,85 mln zł (3,5 mln zł w I kw. 2019 r.) . W analizowanym okresie połowę z 10 najlepiej sprzedających się gier z portfolio stanowiły właśnie tytuły HOPA, które na przestrzeni ostatnich 3 kwartałów zostały wydane na platformy konsolowe, co istotnie wpłynęło na ich całkowitą sprzedaż.

Prawdziwy skok sprzedaży gier HOPA nastąpił w kwietniu i maju br.

W I kwartale br. grą z portfolio Grupy generującą najwyższe przychody pozostawał Bladebound. Tytuł ten jest sukcesywnie rozwijany. Na początku 2020 r. wdrożono największą merytoryczną aktualizację gry – Power System, m.in. zmieniającą od podstaw metagrę Bladebound, w tym system rozwoju postaci, zarządzania zasobami dostępnymi dla postaci w ramach rozgrywki oraz balans rozgrywki oraz wdrożony nowy interfejs gry odpowiadający aktualnym trendom dla produkcji z gatunku właściwego dla Bladebound.

Równolegle w segmencie F2P Grupa rozpoczęła prace koncepcyjne nad nowym projektem w kierunku gier RPG, wykorzystując doświadczenie i technologię stworzoną przy okazji produkcji Bladebounda. W ramach tego strategicznie obranego kierunku, Grupa również złożyła dwa wnioski GameInn.

Unsolved zmieni warunki gry?

W I kw. Grupa kontynuowała działania testujące nowe sposoby komercjalizacji portfolio gier HOPA, w tym w modelach wykraczających poza klasyczną sprzedaż premium, wydając aplikację Unsolved: Mystery Adventure Detective Games, która scala część gier z portfolio Grupy oferując je graczom w modelu zbliżonym do free-to-play, z częściowo płatną zawartością.

Dotychczasowe wpływy z komercjalizacji Unsolved stanowią solidną podstawę dla dalszego rozwoju tej formy monetyzacji portfolio gier Grupy Artfex Mundi w kolejnych kwartałach 2020 r.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PREZENTACJĄ INWESTORSKĄ ARTIFEX MUNDI (IQ2020)