Pomiń menu
Logo Artifex Mundi

Relacje inwestorskie

BDM pozytywnie odbiera wyniki Artifex Mundi

01.03.2024

Artifex Mundi ma za sobą rekordowy okres. Historyczne wyniki Spółki nie umknęły uwadze analitykom BDM. „Szacunkowe wyniki spółki za 4Q’23 na poziomie skoryg. zysku netto przebiły nasze oczekiwania i konsensus, co odbieramy pozytywnie” – czytamy w komentarzu Krzysztofa Tkocza.

Według wstępnych szacunków producent i wydawca gier zakończył wypracował w ostatnim kwartae minionego roku 23,3 mln zł przychodów, odnotowując rekordowe 10,8 mln zł powtarzalnego zysku netto. W całym minionym roku przychody Artifex Mundi wzrosły o 44 mln zł, do 82,5 mln zł, przy 86% wzroście powtarzalnego wyniku netto, do 25,5 mln zł.

„Szacunkowe wyniki spółki za 4Q’23 na poziomie skoryg. zysku netto przebiły nasze oczekiwania i konsensus, co odbieramy pozytywnie. Na poziomie przychodów Artifex wypracował 23,3 mln PLN przychodów (+161,9% r/r), co było poziomem zgodnym z raportowanymi w ostatnich miesiącach odczytami. Za 89% tej pozycji odpowiadała aplikacja „Unsolved” generując 20,7 mln PLN (+230% r/r), natomiast za 10% gry HOPA = 2,4 mln PLN (-12,2%). Delikatnie wyższe od naszych oczekiwań okazały się koszty działalności, które urosły r/r o 132,5% (efekt zwiększonych nakładów na UA) do poziomu 15,5 mln PLN. W efekcie skory. wynik EBIT wyniósł 7,9 mln PLN (+247,8% r/r) i był delikatnie niższy od naszych prognoz” – czytamy w komentarzu Krzysztofa Tkocza, analityka BDM.

W lutym m.in. po raz pierwszy w historii odnotowano dzienną sprzedaż w „Unsolved” na poziomie ponad 0,3 mln PLN. Pragniemy zauważyć, że jeżeli spółce uda się utrzymać dzienną sprzedaż przekraczającą wyżej wspomniany poziom, wtedy przebicie 9 mln PLN przychodów w marcu’24 nie powinno stanowić dla niej większego wyzwania. Powyższe dynamiki przekraczają założenia z naszej ostatniej rekomendacji, stąd liczymy się z potencjalną rewizją w górę naszych prognoz” – pisze Krzysztof Tkocz.

CAŁY KOMENTARZ BDM