Pomiń menu
Logo Artifex Mundi

Relacje inwestorskie

Unsolved napędza wzrost Artifex Mundi

09.02.2021

Unsolved – aplikacja free-to-play oferująca gry HOPA z portfela giełdowej spółki, rośnie jak na drożdżach. W styczniu przychody z jej komercjalizacji wyniosły blisko 0,89 mln zł, wobec 0,27 mln zł przychodu w grudniu 2020 r. i niespełna 0,15 mln średniego miesięcznego przychodu w całym 2020 r. Wzrost sprzedaży Unsolved i przychodów całego segmentu free-to-play jest efektem zarówno rozwoju produktów segmentu, jak i coraz bardziej skutecznych kampanii akwizycyjnych graczy.

Unsolved to aplikacja mobilna umożliwiająca graczom ograniczoną czasowo rozgrywkę (w oparciu o zużywaną, odnawiającą się codziennie w nieznacznym stopniu energię, której zakup możliwy jest w aplikacji) w część gier HOPA spod znaku Artifex Mundi. Aplikacja, udostępniona na początku 2020 r. obecnie, w wersjach na Android i iOS, oferuje dostęp do 14 rozpoznawalnych tytułów HOPA.

W 2020 r. Artifex Mundi prowadziło testowe, ograniczone w skali kampanie akwizycji graczy dla Unsolved, których obiecujące wyniki stały się podstawą dla startu większych kampanii z początkiem 2021 r. W styczniu spółka zainwestowała w akwizycję graczy dla produktów segmentu free-to-play ponad 0,9 mln zł i, jak ocenia Przemysław Błaszczyk, prezes giełdowej spółki, są to dobrze wydane pieniądze. – Choć jest jeszcze za wcześnie na całościowe oceny, to w oparciu o już zebrane dane oceniamy skuteczność kampanii jako satysfakcjonującą, a KPI dla graczy przyciągniętych tym sposobem potwierdzają nasze założenia biznesowe. W kolejnych miesiącach zamierzamy dalej być co najmniej tak aktywni marketingowo jak w minionym miesiącu, co powinno znaleźć odzwierciedlenie we wzroście liczby użytkowników Unsolved i wynikach spółki – dodaje Przemysław Błaszczyk.

Artifex Mundi zakończył styczeń 2021 r. z 95 proc. wzrostem sprzedaży, do 3,1 mln zł. Oprócz rozwoju Unsolved kluczowy wpływ na wyniki Artifex Mundi w minionym miesiącu miały wyższe, o 26 proc. przychody gier HOPA, stymulowane 66 proc. wzrostem sprzedaży w wersjach na konsole, jak również wzrost przychodów (o 0,28 mln zł w porównaniu ze styczniem 2020 r., do 0,39 mln zł) z komercjalizacji Bladebound, mobilnej gry RPG dostępnej w modelu free-to-play.