Pomiń menu
Logo Artifex Mundi

Relacje inwestorskie

Artifex Mundi rośnie na free-to-play i konsolach

11.01.2021

Giełdowy producent i wydawca gier zakończył grudzień 2020 r. z 41% wzrostem sprzedaży, do 2,5 mln zł. W całym IV kwartale Artifex Mundi wypracował 6,8 mln zł przychodów, o ponad połowę więcej niż rok wcześniej. Wyniki Artifex Mundi napędzają m.in. wzrost wpływów segmentu free-to-play oraz wyższe przychody gier HOPA w wersjach na konsole.

Od początku 2020 r. przychody Artifex Mundi wzrosły, według wstępnych danych, o 54%, do 25,7 mln zł. To najwyższy poziom przychodów w dotychczasowej historii spółki.

Podczas gdy segment gier HOPA, komercjalizowanych w modelu premium, pozostaje dominującym źródłem przychodów Grupy, zdecydowanie najszybciej rozwijającym się obszarem biznesu Grupy jest segment free-to-play. W grudniu przychody segmentu F2P zwiększyły się o ponad 450%, do 0,64 mln zł, wobec 18% wzrostu przychodów segmentu HOPA. Wpływy z komercjalizacji gry Bladebound (mobilne RPG) wzrosły w grudniu o blisko 0,25 mln zł, do 0,36 mln zł, podczas gdy wpływy z komercjalizacji aplikacji Unsolved w grudniu wyniosły 0,28 mln zł.

Unsolved to aplikacja scalająca część portfolio gier HOPA spółki, umożliwiająca graczom ograniczoną czasowo rozgrywkę (w oparciu o zużywaną, odnawiającą się codziennie w nieznacznym stopniu energię, której zakup możliwy jest w aplikacji). Aplikacja, udostępniona na początku 2020 r. roku na wybranych rynkach graczom z urządzeniami Android w wersji z 4 tytułami HOPA, dziś, w wersjach na Android i iOS oferuje dostęp do kilkunastu rozpoznawalnych tytułów spod znaku Artifex Mundi. Począwszy od listopada 2020 r. Artifex Mundi prowadzi testowe, przynoszące obiecujące rezultaty kampanie akwizycji graczy, stopniowo zwiększając skalę inwestycji w tym obszarze.

W segmencie gier HOPA, sprzedawanych w modelu premium, Artifex Mundi z pozytywnymi efektami kontynuuje plan maksymalizacji dochodu z posiadanego portfela gier poprzez poszerzanie oferty gier w wersjach na konsole PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wysoki dwucyfrowy wzrost przychodów ze sprzedaży na konsolach, z Nintendo Switch na czele, przesądził o wzroście przychodów segmentu w minionym miesiącu do 1,8 mln zł.

– Dynamiczny wzrost sprzedaży w grudniu jest ukoronowaniem biznesowo udanego dla nas 2020 r. Reorganizacja grupy, koncentracja na rozwoju najbardziej perspektywicznych obszarów biznesu i równoczesnej maksymalizacji dochodowości segmentu HOPA przynosi zakładane efekty nie tylko w postaci rosnących przychodów, ale również zysków grupy. Liczymy, iż w 2021 r., m.in. dzięki dalszemu rozwojowi Unsolved, będzie co najmniej równie udany jak miniony, a naszym Akcjonariuszom nie zabraknie podstaw dla inwestycyjnej satysfakcji z udziału w naszym projekcie – komentuje Przemysław Błaszczyk, prezes Artifex Mundi.