Pomiń menu
Logo Artifex Mundi

Relacje inwestorskie

Kolejne rekordy sprzedaży Artifex Mundi

07.09.2023

Przychody notowanego na GPW producenta i wydawca gier sięgnęły w sierpniu rekordowych 8 mln zł. To o 3 proc. więcej niż w lipcu br. i aż o 170% więcej niż w sierpniu 2022 r. Przychody z komercjalizacji gry Unsolved, kluczowego produktu Artifex Mundi, wzrosły w minionym miesiącu o ponad 300% rdr.

Przychody segmentu free-to-play wyniosły w sierpniu 7,2 mln zł, wobec 6,8 mln zł w lipcu br. i niespełna 2 ml zł w sierpniu 2022 r. Za gros przychodów segmentu oraz całej Spółki odpowiadała w minionym miesiącu aplikacja Unsolved, umożliwiająca graczom dostęp w formule free-to-play do części z najlepszych gier HOPA z portfela Artifex Mundi. Przychody z jej komercjalizacji przekroczyły 7,1 mln zł, wobec 6,7 mln zł miesiąc wcześniej i 1,7 mln zł przed rokiem.

Wydatki na akwizycję graczy wyniosły w sierpniu blisko 4,5 mln zł, o 3% mniej niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z sierpniem 2022 r. inwestycje w akwizycję graczy wzrosły o 3,6 mln zł.

Sierpień przyniósł nam dalszą poprawę kluczowych wskaźników efektywności Unsolved, co korzystnie przełożyło się na jej potencjał dochodowy. Gra kolejny miesiąc z rzędu zyskuje na popularności, doskonale radząc sobie również w okresie wakacyjnym, w którym zwykle gry HOPA cieszą się niższym zainteresowaniem. Liczymy, że wrzesień będzie dla Unsolved kolejnym udanym okresem, co pozwoli nam zakończyć trzeci kwartał 2023 r. ze zdecydowanie satysfakcjonującymi wynikami – komentuje Przemysław Błaszczyk, prezes giełdowej spółki.