Pomiń menu
Logo Artifex Mundi

Relacje inwestorskie

Unsolved wskakuje na wyższy poziom

09.02.2023

Artifex Mundi w styczniu br. zwiększył przychody, według wstępnych szacunków, o 22% rdr., do rekordowych 4,6 mln zł. W porównaniu z grudniem 2022 r. przychody giełdowego producenta i wydawcy gier wzrosły o 50%. Dynamiczny wzrost przychodów Artifex Mundi to zasługa Unsolved, aplikacji free-to-play, przychody z jej komercjalizacji wzrosły w minionym miesiącu o blisko 70% rdr., do 3,3 mln zł.

Przychody całego segmentu free-to-play wzrosły w styczniu, rdr., o 44%, do 3,5 mln zł, kompensując niższą sprzedaż gier komercjalizowanych w modelu premium, w tym gier HOPA (1,1 mln zł przychodów, wobec 1,3 mln zł w styczniu 2022 r.). Koszty akwizycji użytkowników dla aplikacji Unsolved, umożliwiającej graczom dostęp (w formule free-to-play) do części z najlepszych gier HOPA z portfela Grupy, wyniosły w minionym miesiącu 2,2 mln zł, wobec 1,5 mln zł przed rokiem.

Systematycznie poprawiane w minionym roku KPIs aplikacji Unsolved umożliwiły nam w styczniu wykorzystanie atrakcyjnych warunków rynkowych do istotnego wzrostu skali inwestycji w popularyzację aplikacji. Wynik ten osiągnęliśmy bez kompromisów na oczekiwanych stopach zwrotu z pozyskanych kohort użytkowników. Konsekwentnie dalej realizujemy planu rozwoju Unsolved, co przełoży się stopniowo w kolejnych miesiącach na dalszy wzrost skali i rentowności aplikacji – komentuje Przemysław Błaszczyk, prezes giełdowej spółki.